By poukładać sobie w głowie, uspokoić kłębiące się myśli, warto zacząć od uporządkowania najbliższego otoczenia. Układanie dobrze robi. To prosty sposób na wyciszenie, oczyszczenie umysłu z męczących , gnębiących tematów. Na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni. Pozbywając się zbędnych rzeczy, pozbywamy się nadprogramowego balastu. Sprzątanie, tak jak i wysiłek fizyczny, koi nerwy, niweluje stres. Jednym słowem, dobrze jest się zmęczyć. Umysł ma szansę odpocząć, oczyścić się, zregenerować. Warto od czasu do czasu wyłączyć myślenie, popracować, pozbyć się z życia zbędnych przedmiotów. Życie w chaosie nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Przepełnione szafki burzą harmonię, nie sprzyjają atmosferze pracy, atmosferze tworzenia. Po jakimś czasie stają się uciążliwe.

Typowa słaba płeć ze mnie, bo co jakiś czas dopada mnie chandra. W ostatnim czasie stres powodowany adaptacją dzieci, jak i natłok obowiązków sprawiły, że szczególnie nie dawałam rady. Odpuściłam sobie pewnie rzeczy.

Jestem zmęczona. Nie tyle ciężką pracą, co rozdarciem, brakiem czasu, ciszy i spokoju. Tym chaosem, który nami zawładną. Z utęsknieniem czekam na powrót nielubianej rutyny, harmonii.

Wisi nade mną lista nieposprzątanych rzeczy, niezałatwionych spraw i zadań rodzicielskich, wymagających niezwłocznej reakcji. Plan jest taki, by to posprzątać, by ogarnąć, by gdy opadnie kurz, w moim życiu znów zrobiło się przejrzyście. Może to banał, ale coś w tym jest, że porządek daje poczucie kontroli, spokój i pewność, być może i siłę w zmaganiu się z codziennością. Dodaje lekkości. Staram się pamiętać, że to właśnie w tym momencie przytrafia mi się najtrudniejsza i najcudowniejsza zarazem rola w moim życiu. Rola matki. I nie mogę jej odpuścić.

Co sądzicie o bambusowych alladynkach? Jestem zachwycona tą tkaniną. Miękka, delikatna, bardzo dobra jakościowo i ładna. Idealna dla dzieci. Marzę o bambusowej bluzce. Wykrój robiłam, posiłkując się spodenkami dzieci. Poszerzyłam go jedynie, by spodnie były wyraźnie luźne. Jak doszyć ściągacze, przeczytacie tutaj.

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

image

image

image

image

image

image

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

image

image

 

image

 

image