IMG_1232

Ostatnio, podczas zakupu piankowego materiału, z którego uszyłam  spódnicę, natrafiłam na ten oto przepiękny materiał. To bardzo wdzięczna w obróbce dresówka pętelkowa w idealnym dla mnie niebiesko – szarym wzorze. Nie mogłam się oprzeć, tym bardziej, że z racji ostatniego kawałka materiał był przeceniony 😉

 Z dresówki można uszyć wszystko i to wszystko będzie fajnie wyglądało. Jest ładna i przede wszystkim bardzo wygodna. Szyję z niej głównie ubrania dla dzieci. Tym razem zdecydowałam się jednak na błyskawiczną narzutę/ sweter/ kardigan.

Nazwałam ten sweter błyskawicznym, bo jest on robiony na bazie prostokąta i gdyby nie rękawy, właściwie nie wymagałby nawet przeszycia!

No więc w wolnej chwili (ha, dobry żart, czy matka może mieć wolną chwilę??) przystąpiłam do działania.

  • Wymierzyłam i wycięłam prostokąt o długości 100 cm i szerokości 120 cm

FullSizeRender (40)

  • Następnie wycięłam dwa otwory na ręce o długości 21 cm

I tutaj uwaga. Od góry odmierzyłam 30 cm na tzw. stylowo opadający kołnierzyk :D; zmierzyłam szerokość ramion i umiejscowiłam te dwa otwory na materiale w odległościach 35 cm (od brzegu) + 50 cm (na ramiona) + 35 cm (druga krawędź)

FullSizeRender (41)

FullSizeRender (43)

  • Rękawy najlepiej odrysować od swetra lub bluzy, które już mamy. U mnie to długość od ramienia do nadgarstka 61 cm.

FullSizeRender (44)

  •  Teraz tylko 15 min przy maszynie i gotowe. Czyli zszywamy rękawy i przyszywamy je do swetra. Jeżeli kiedykolwiek siedziałyście przy maszynie, nie przysporzy Wam to większych trudności. Dzianina pętelkowa ma to do siebie, że się pruje, więc całość obrzuciłam zwykłym zygzakiem.

I voil?!

IMG_1230

IMG_1224

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Żadna ze mnie modelka, ale chciałam pokazać, jak ten sweter mniej więcej wygląda. No i wszystko byłoby super, gdyby nie te skarpety:)