Jak zapowiadałam, w Mikołajki wybrałam się z córką na Bolka i Lolka Symfonicznie. Mimo pewnych obaw, że to być może dla niej za wcześnie, że będzie się nudzić, wszystko udało się bardzo fajnie. Było tam mnóstwo znacznie młodszych od niej dzieci. Koncert do najkrótszych nie należał, bo całość składała się aż z pięciu bajek o Bolku i Lolku, do tego opóźnienie, uwertura oraz cała oprawa pani konferansjerki. Całość, łącznie z wejściem i wyjściem, zajęła nam około dwie godziny. Muzyka w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej była cudowna, nie za głośna, idealna. Oświetlenie zostało również przystosowane do dzieci. Mi najbardziej podobali się panowie, którzy podkładali głos i wszystkie inne dźwięki, poza tymi muzycznymi, do bajki. Między innymi chlupanie wody, czy odgłos piejącego koguta, łupanie drewna…:) Niezwykle kreatywna i zabawna musi być to praca.

Z perspektywy dorosłego, zależy kto co lubi, bo ja za Bolkiem i Lolkiem nie przepadam, więc gdyby nie orkiestra, byłoby dla mnie nudno. Małą przed koncertem zapoznałam z tą bajką i bardzo ją polubiła, więc oglądała z zapartym tchem. Co do całej prezentacji, myślę, że to była dla niej ta nudniejsza część, bo jej jeszcze nie rozumiała, tym bardziej, że kobieta mówiła o rzeczach trudnych, wymieniała nazwy instrumentów, wspominała np legendę o Wilhelmie Tellu. Nie zmienia to jednak mojej opinii o tego typu wydarzeniach. Było super i każdemu polecam, a my, zachęcone minionym wydarzeniem, już planujemy wybrać się do Krakowskiej Filharmonii.

Koncert dostarczył nam moc wrażeń. Mała po raz pierwszy uczestniczyła w tak wielkim wydarzeniu kulturalnym. Jej rozbiegane oczy, podekscytowanie najlepiej wskazywały na targające nią emocje. Jednocześnie grała ułożoną, elegancją małą damę! Dla mnie to również duże przeżycie, przede wszystkim duma z mojego dziecka, bo tak wiele już rozumie, potrafi pięknie się zachować.

Dodatkowo muszę stwierdzić, że ICE to bardzo fajny obiekt, wykonany, pewnie z racji swojego przeznaczenia, w raczej niespotykanym w naszym kraju, wysokim standardzie:

http://www.icekrakow.pl/

A co Wy sądzicie o takich wydarzeniach? Czy Wasze dzieci chętnie wzięłyby udział? Wybralibyście się? A może ktoś z Was był?

 

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC