SAMSUNG CSC

Dodaję szybko zaległy materiał, bo choroba dopada i mnie. Zanim więc rozłoży mnie na dobre…

Znów coś dla tych bardzo początkujących. Niby nic, zwykła poszewka na poduszkę. Tym prostym sposobem możesz odświeżyć sypialnię, salon lub, tak jak to było w moim przypadku, stworzyć modułowy ochraniacz do łóżeczka.

By uszyć poszewkę o wymiarach 50×60, będziesz potrzebować tkaniny o poniższym kształcie. Wymiary to: szerokość 1 m, dłuższy bok 80 cm, krótszy bok 60 cm. By oszczędzić sobie dodatkowej pracy, wykorzystaj brzeg fabryczny tkaniny. Niech kończy szerokość dłuższego boku, czyli ten 20 cm element, który będzie podwinięty do środka.

SAMSUNG CSC

Nie obejdzie się bez pomocnika:)

SAMSUNG CSC

By właściwie złożyć poduszkę, należy wykrojony materiał złożyć prawą stroną do prawej po szerokości, a wystający 20 cm kawałek złożyć, jak na zdjęciu poniżej (lewą do lewej).

SAMSUNG CSC

 

Zanim zaczniemy zszywać boki (co mi oczywiście umknęło, podczas robienia pierwszej poduszki), wykańczamy krawędzie materiału, te o szerokości 50 cm, znajdujące się w miejscu otworu poszewki.

SAMSUNG CSC

Następnie przeszywamy boki (o długości 60 cm) i wykańczamy zygzakiem.

 

SAMSUNG CSC

 

Z rozpędu uszyłam trzy i zrobiłam z nich modułowy ochraniacz do łóżeczka. A tak naprawdę…obiecałam sobie, że zanim kupię następny materiał, wykorzystam ten walający się, wypadający z każdej szafki. Plany zakupowe mam już sprecyzowane, muszę tylko wziąć się do roboty, by uszczuplić zapasów.

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC