SAMSUNG CSC

W planach miałam jeszcze jeden prezent pod choinkę, który nie doczekał się realizacji:). Ratuje mnie trochę fakt, że prezent miał być wysłany. W natłoku obowiązków przesunęłam pewne prace na czas „zaraz po świętach” i właśnie się za nie zabieram.

Jakiś czas temu kupiłam piękną dresówkę z zamiarem uszycia spodni, do tego czapka oraz komin dla niespełna półrocznego bobasa. Dzisiaj kolejny z serii bardzo łatwych tutoriali dla osób, które na liście swoich noworocznych postanowień mają również punkt pt. „NAUKA SZYCIA”. Myślę, że to może być tutorial, który sprawi, że tak jak ja, zakochacie się w szyciu. 

Zaczynamy od czapeczki i komina.

  • Odrysowujemy kształt czapeczki, a następnie zszywamy prawą stroną do prawej. Krawędzie warto przeszyć ściegiem zygzakowym. Moja czapa (po lewej stronie) jest szeroka na 23cm i długa na 26cm (dla dziecka 6-12m).

 

SAMSUNG CSC

 

  • Aby uszyć komin, potrzebujemy prostokąta o wymiarach 44cm x 22cm.

 

SAMSUNG CSC

 

  • Prostokąt składamy na pół po dłuższej krawędzi prawą stroną do prawej, a następnie zszywamy krawędź o długości 22cm.
  • Teraz musimy zszyć dłuższe krawędzie. Tę część łatwiej zszyć ręcznie, ale maszyną jest o wiele szybciej. Musimy tylko odpowiednio odwrócić materiał. Uwaga, nie zszywamy prawą stroną tkaniny do prawej, bo nie uda nam się wywrócić komina na prawą stronę. Odwracamy komin najpierw na prawą stronę, łączymy dwie krawędzie i w tym momencie odwracamy go na lewą stronę. Powstaje nam dziwne zawiniątko, ale w tym momencie możemy podłożyć materiał prawą stroną do prawej pod maszynę i zszywać.

 

SAMSUNG CSC

 

  • Nie doszywamy do końca, musimy zostawić kilka cm, by móc wywrócić komin na prawą stronę. Resztę zszywamy ręcznie.

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

  • Odrysowujemy wzór spodni, obniżając krok o ok 3 do 5cm, by powstały pumpy i zszywamy brzegi najpierw ściegiem prostym, później wykańczamy ściegiem zygzakowym.

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

  • Wycinamy pasek 48cm x 8cm  i zszywamy krótsze krawędzie.

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

  • Pasek zszywamy jak na zdjęciu poniżej.

 

SAMSUNG CSC

 

  • Wykańczamy drugą krawędź ściegiem zygzakowym i wywracamy na prawą stronę. Przypinamy szpilkami poniżej miejsca przyszycia paska i przeszywamy po prawej stronie w miejscu pierwszego szwu, jak na zdjęciach

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

  • Do nogawek potrzebujemy dwóch kawałków materiału o wymiarach 16cm x 20cm. Kawałki zszywamy po dłuższym brzegu i przyszywamy do spodni (tak jak pasek).

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

Komplet gotowy, tak prezentuje się w całości…

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC