Rozprawiamy się z kolejnym tygodniem:) Dla niektórych to czas odpoczynku i luzu, bo już wakacje! My w tym roku wakacje organizujemy w sierpniu. Organizujemy… czyli przez miesiąc czasu, w którym chcemy zrobić dzieciom przerwę od żłobka i przedszkola musimy sobie jakoś radzić, biorąc na zmianę po jednym tygodniu urlopu, a następnie organizować homeworking, jeszcze nie wiem jak:) Ciekawi mnie jak się pracuje mamom takim jak ja (samowystarczającym), gdy dzieci idą do podstawówki i spędzają tam 4 godziny dziennie. Przekonam się za kilka lat… będę musiała rzucić pracę?

Obiecana na dzisiaj komoda pomalowana została na biało i tak czeka na dalsze pomysły, a przede wszystkim na farbę:) Po konsultacjach z Wami postanowiłam, że będzie cała różowa, albo szara. W pobliskim sklepie nie ma farby szarej ani różowej, a ja jestem dość niecierpliwa, więc pomalowałam ją wstępnie na biało.

Udało mi się za to zrobić coś innego. Pamiętacie ten domek? Nasz salonowy regał na zabawki? Domek powędrował do pokoju córki. Musiałam go zmniejszyć, ponieważ jej pokoik jest mały. Po wstępnym rozkręceniu i pocięciu desek, skręciłam ponownie znacznie mniejszy regalik i dodałam nowe tło, wpisujące się w kolorystykę jej pokoju. Ja po wielu latach odzyskałam salon bez zabawek, a Mała domek dla lalek tylko dla siebie. Tylko spójrzcie! Tak dzisiaj wygląda ściana na której kiedyś znajdował się domek<3

IMG_8059

 …I nie dajcie się zwieść. Przy dwójce dzieci nie ma salonu bez zabawek, ale można je sprytnie ukryć, wydzielając im zamykane szafki w samym centrum salonu:))))

Jeśli poszukujecie ciekawej ozdoby do pokoiku dziecięcego, zachęcam do prześledzenia mojego starego tutorialu (podlinkowałam wyżej). Niewielkim kosztem możecie stworzyć taki domek dla swoich pociech. Poniżej zdjęcia z moich prac, żeby zmotywować Was do działania:) Regał jest funkcjonalny i bardzo pojemny. Sprawia, że wszystkie zabawki są łatwo dostępne, można zatem dość szybko wyłapać czy jest coś, czym nasze dzieci już się nie bawią.

IMG_8049

 

IMG_8051

 

IMG_8052

 

IMG_8054

 

IMG_8057

Czy podobają Wam się moje wpisy z cyklu DIY? Seria powoli się kończy, ale przede mną w tym roku jeszcze sypialnia, więc jeśli dobrze mnie zmotywujecie, to może zrobię sama jakiś zagłówek?? :))

Miłego poniedziałku!