Jak odnowić stary stolik, stare zniszczone krzesełko, dodać tym prostym, zwykłym przedmiotom odrobinę funkcjonalności?

Urządzając dziecięce pokoiki starałam się wykorzystać wszystkie stare rzeczy, które zgromadziliśmy do tej pory. Po dwóch latach mieszkania nasz dom tonie w rzeczach… delikatnie mówiąc. Mam gdzieś z tyłu głowy tę myśl, że moje dzieci rosną i już całkiem niedługo będę musiała wymieniać pewne elementy na większe. Do tego wciąż są w wieku, gdy niechcący mogą coś zniszczyć:)))

Jednocześnie chciałam, by te stare, zniszczone mebelki, wyglądały nowo, świeżo. Na pierwszy rzut poszło malowanie. Po wyczyszczeniu i zmatowieniu powierzchni, pokryłam stolik i krzesło dwiema warstwami białej farby. I właściwie na tym etapie mogłabym już zakończyć.

IMG_7380

 

IMG_7399

 

IMG_7383

 

Ale… założę się, że Wasze biurka, wyglądają podobnie do moich. Ilość rzeczy, znajdujących się na biurku nie raz uniemożliwia pracę. By dodać im odrobinę funkcjonalności postanowiłam „dobudować” niewielkie półeczki. Ten etap prac, czyli cięcie i przykręcanie półek, wykonywałam późną nocą, stąd słaba jakość zdjęć. Dobrze, że dzieci i mąż mają mocny sen:D

Granatowy akcent w dziewczęcym pokoju spodobał mi się tak bardzo, że znalazł się również na krzesełku.

IMG_7448

 

IMG_7452

img_7551

 

img_7548

 

img_7453

 

Półeczki pomalowałam na biało i prezentują się całkiem fajnie, a przy tym proste, ikeowskie stoliczki, nie wyróżniające się właściwie niczym szczególnym, zyskały dodatkowe miejsce do przechowywania kredek oraz innych akcesoriów. Cały blat może tymczasem zostać spożytkowany na prace plastyczne:)

Tym sposobem powstały dwa stoliczki. Wybaczcie ilość zdjęć i to, że są pomieszane, ale mój wiekowy laptop powoli odmawia posłuszeństwa. Posta piszę po raz drugi, poprzedni zniknął;(( A jego napisanie i załadowanie zdjęć graniczyło z cudem. Dodatkowo stracił chyba funkcję Ctrl-C-Ctrl-V, jak i wszystkie pozostałe możliwości kopiowania.

FullSizeRender (32)

 

FullSizeRender (33)

 

FullSizeRender (35)

 

FullSizeRender (34)

FullSizeRender (39)

 

FullSizeRender (38)

 

FullSizeRender (37)

 

FullSizeRender (36)

 

FullSizeRender (45)

 

FullSizeRender (44)

 

FullSizeRender (43)

 

FullSizeRender (42)

 

FullSizeRender (41)

 

FullSizeRender (40)

 

W następnym odcinku szafeczka. Zdradzę Wam tylko tyle, że to kolejny upcycling.