img_3721

Każdego dnia muszę przeforsować u moich dzieci mnóstwo drobnostek. Ubieranie, rozbieranie, obcinanie paznokci, mycie, jedzenie, wstawanie, sikanie i milion innych. Uff jestem ekspertką argumentowania, a i tak nierzadko zderzam się ze ścianą. Główkuję wieczorami, jak ułatwić sobie pewne sprawy. Czasami pojawi się jakaś złota myśl. No i ta korona powstała właśnie dlatego. By moja mała nie dyskutowała ze mną co rano na temat czapki, tym bardziej, że robi się coraz zimniej.

Podeszłam ją sprytem, bez słowa! Ciepła opaska w kształcie korony, to strzał w dziesiątkę i szczera miłość od pierwszego wejrzenia! Mała zakłada ją z uśmiechem na twarzy. Najchętniej chodziłaby w niej po domu:)

Dzielę się z Wami tym tutorialem z nadzieją, że i dla Was te wypełnione pośpiechem poranki staną się odrobinę przyjemniejsze. Zaczynajmy!

Potrzebujemy:

Dwóch kawałków dresówki o wymiarach 16cm x (obwód główki dziecka)

Linijki

Mydełka

Szpilek

Dzianinowy pasek składamy na pół. Za pomocą linijki wyznaczamy sobie trójkąty. 7 trójkątów na całą opaskę daje fajny układ.

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

Odbijamy ten sam wzór na drugim pasku dresówki.

img_3689

Spinamy oba paski prawą stroną do prawej.

SAMSUNG CSC

Zszywając oba elementy warto dla pewności zabezpieczyć rogi korony podwójnym szwem. Po przeszyciu obcinamy czubki korony oraz nacinamy „dolinki” (jeśli istnieje jakieś fachowe określenie, to poproszę o info w komentarzu!).

SAMSUNG CSC

Następnie przeszywamy docelowy tył opaski, czyli jej krótszy bok prawą stroną do prawej.

SAMSUNG CSC

Nigdy nie wiem jak wytłumaczyć ten moment zszywania dolnej krawędzi opaski. Zdarzyło mi się kilka razy przeszyć to błędnie. Mój sposób na właściwe zszycie tych elementów jest taki, że układam opaskę na prawej stronie tak, jak będzie wyglądać docelowo i wywijam sobie krawędź, którą mam przeszyć na lewą stronę. Powstaje taki zwitek:) Zostawiamy ok 5 cm bez przeszycia, by wywrócić opaskę na prawą stronę.

SAMSUNG CSC

Te 5 cm zszywamy ręcznie.

SAMSUNG CSC

Prasujemy i gotowe!

SAMSUNG CSC

 

img_3690

 

img_3692

 

img_3695

Jeśli spodobał Ci się mój tutorial, zostaw lajka lub komentarz. To dla mnie znak, że warto pracować dalej.