image

Mam dla Was dzisiaj fajny tutorial na szybką i efektowną spódnicę:) Podglądnęłam ją w minionym sezonie w jednym ze sklepów. Jest bardzo prosta, a zarazem ciekawa.

Moja spódnica powstała z pianki neoprenowej. Dzięki kratkowanemu nadrukowi odmierzyłam równe odstępy przy pasku, właściwie bez pomocy linijki. Sam wzór jednak jest na tyle prosty, że z pomocą linijki poradzicie sobie również na jednokolorowym materiale.

Potrzebujemy:

  • pół metra materiału (długość spódnicy determinuje ilość materiału. Moja ma dokładnie 50 cm. Nie musimy dodawać zapasów, ponieważ pianka nie wymaga obróbki krawędzi materiału. Jeżeli zdecydujecie się użyć tkaniny, pamiętajcie o zapasach na wykończenie góry i dołu spódnicy, po 2 cm)
  • ozdobnego zamka

Zacznijmy od wyznaczenia pożądanej długości naszej spódnicy. Moja ma dokładnie 50 cm i sięga odrobinę ponad kolano. Jeśli ustaliłyśmy długość, zabieramy się za odmierzenie równych odległości na zaszewki przy pasku. Tak jak wspominałam, liczyłam odległości po kratkach na mojej spódnicy. Do wyznaczenia szwów na gładkim materiale będziecie potrzebować szpilek i linijki. Moje przerwy w zaszewkach wynoszą 4 cm.

SAMSUNG CSC

Co z szerokością spódnicy i jak ją ustalić? Zamiast dokonywać skomplikowanych obliczeń, zrób najpierw zaszewki. Gdy będą gotowe, na zszytym materiale wyznacz sobie potrzebną szerokość spódnicy + 4 cm zapasu na szew tylny (u mnie obwód pasa 70 + 4 cm). Moja spódnica powstała z 112 cm materiału (czyli zaszewki pochłonęły 38 cm).

Pora na przeszycia. Przeszywamy jak na zdjęciu, na głębokość 6 cm po dwa razy, zabezpieczając krawędzie.

SAMSUNG CSC

Dla pewności, że szwy będą się trzymać, zawiązałam nitki, tuż przy krawędzi spódnicy.

SAMSUNG CSC

 

FullSizeRender (11)

 

Ostatnia prosta. Nie jest to konieczne. Krawędzie materiału, mające stanowić tylny szew spódnicy, wykończyłam overlockiem. Długość mojego zamka, to 20 cm łącznie z krawędziami. Robię tylni szew, pomniejszając go odpowiednio o 18 cm od góry spódnicy (2 cm zamka będą podwinięte pod spód).

SAMSUNG CSC

Zamek stanowi dodatkową ozdobę. Ma być wystawiony na zewnątrz, dlatego przykładam go do spódnicy i fastryguję, pamiętając o tym…

SAMSUNG CSC

… żeby krawędzie schować pod materiał. Robimy dwa szwy wzdłuż obu stron zamka zabezpieczając brzegi. Przyszywamy zamek i … Gotowe! Możecie cieszyć się nową spódnicą.

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC
image

 

SAMSUNG CSC

 

image

 

SAMSUNG CSC

 

image

 

image

image

Jeśli spodobał Wam się mój tutorial, koniecznie dajcie mi o tym znać lajkując stronę i tutka. Potrzebuję Waszego wsparcia:)