Zachęcona powodzeniem korony, przygotowałam dla Was turorial spodni z falbanką. Kiedyś, gdy moja córka była jeszcze niemowlakiem, a ja dosłownie raczkowałam w sferze szycia, dla urozmaicenia przyszyłam do czarnych getrów falbanki z czarnego tiulu. Getry wyglądały bajecznie. Stąd też mój dzisiejszy pomysł na getro – spódniczkę, do znalezienia oczywiście również w sieciówkach (nie że mój autorski;)). Nic nie stoi na przeszkodzie, byście zrobiły takie cudo same. To kolejny sposób na rozkochanie dziecka w matczynym szyciu i na wielki uśmiech na małej dziewczęcej buźce:))

Na pierwszy rzut musiało być różowo, więc stanęło gładkiej dresówce i dresówce z subtelnym, ale ciekawym akcentem. Zaczynamy!

SAMSUNG CSC

Wykrój pobierz z getrów. Zwróć uwagę na to, że podglądając gotowe rzeczy, możesz uczyć się kolejności z jaką należy wykonać przeszycia.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Wykrój pas o tym samym obwodzie pasa, co spodnie i szerokości 7 cm.

img_4111

Wytnij trzy paski na falbanki. Moja spódniczka powstała z trzech kawałków materiału od najkrótszego do najdłuższego o wymiarach:

88 cm x 7 cm

88 cm x 12 cm

88 cm x 17 cm

SAMSUNG CSC

Zoverlokuj brzegi dolne spódniczki, chociaż w przypadku dresówki można pozostawić je również bez wykończenia.

SAMSUNG CSC

Overlock to maszyna cudotwórcza, która ma funkcję marszczenia materiału. Wystarczy zmienić ustawienia. Nie jest możliwe jednak marszczenie kilku warstw równocześnie, więc każdą z falbanek pomarszcz osobno. Moje ustawienia do marszczenia, to od lewej

5,5,5,5 SL 1, DF 2,2, STD (w razie pytań – piszcie)

img_4109

Jeśli jednak marszczenie okaże się być niewystarczające, możemy je zagęścić pociągając za tę białą nitkę znajdującą się w samym środku ściegu:)

img_4098

Zoverlockuj dolną krawędź nogawek, a następnie zszyj getry.

img_4101

img_4100

img_4103

Podszyj nogawki na stebnówce.

img_4118

Zmierz dokładnie obwód getrów, przenieś wymiar na pomarszczone falbanki i po odmierzeniu, zszyj krótsze końce każdej z falbanek, prawą stroną do prawej. To samo zrób z paskiem.

Pora stawić kolejne wyzwanie overowi. Ostatnio przeszył 4 warstwy minky plus wypełnienie, dzisiaj pora na 5 warstw dresowki!

Getry wywróć na prawą stronę, do ich prawej strony przypnij ułożone na sobie trzy falbanki (rownież wywrócone na prawą stronę)  i na wierzch przyłóż wywrócony na lewą stronę pasek. Zepnij dokładnie i przeszyj (zapomniałam zrobić zdjęcie!).

Otrzymasz:

img_4116

Wszystko to możesz wykonać również na stebnówce.

Uff, najgorsze za nami. Pozostaje zabezpieczenie drugiego brzegu paska, jak na zdjęciu powyżej, podwinięcie go i wykonanie przeszycia po prawej stronie.

img_4119

Przyszywając pasek, zostaw kilku cm przerwę na wciągnięcie gumki.

img_4120

Wciągnij gumkę, zszyj gumkę, pózniej lukę, wyprasuj i odstaw do rana, wyczekując uśmiechu:) Moje już w praniu;))))))

img_4145