Jeszcze tydzień, dwa i nadejdą upały jak te sprzed tygodnia:) A mama, jak to mama, powinna być gotowa na każdą okoliczność. U mnie dowiesz się jak zrobić piękną, wygodną, letnią spódniczkę w pół godziny, a do niej bluzkę w nieprzesadzone 5 minut! Więcej zajmie Ci przeczytanie posta.

Materiał, z jakiego powstał zestaw, to cienka dresówka.

SAMSUNG CSC

Marszczona spódniczka ma to do siebie, że pożera materiał. Ja dla mojej 3 letniej dziewczynki użyłam kawałka o długości 2m i szerokości 25cm. Jeśli nie dysponujesz całością, możesz uzyskać daną długość zszywając resztki materiału w długi pasek. Będzie jeszcze ciekawiej.

SAMSUNG CSC

Dwumetrowy kawałek złóż na połowę prawą stroną do prawej i przeszyj po krótszym boku.

SAMSUNG CSC

By uzyskać poniższe marszczenie, wykonaj przeszycie ściegiem prostym z jednej strony materiału, ok 1,5cm do 2cm od krawędzi. Szyj najdłuższą możliwą długością ściegu (u mnie 5, zazwyczaj 4). Pomarszcz tkaninę, ciągnąc za nitkę, Gdy uzyskasz zamierzony obwód, zwiąż nitki w celu zabezpieczenia przed rozejściem się marszczenia.

SAMSUNG CSC

Spódniczka prawie gotowa.

SAMSUNG CSC

Pora na pasek. Potrzebny tutaj będzie kawałek rozciągliwego materiału o długości odpowiadającej obwodowi pasa dziecka + 2cm na szew i szerokości 10 cm.

SAMSUNG CSC

Pasek przeszyj po krótszym boku układając materiał prawą stroną do prawej. Po zszyciu wywróć na prawą stronę i złóż na pół. Teraz łączymy dwa elementy. Pasek podłóż pod marszczenie, tak by marszczenie pozostało widoczne. Przeszyj po linii marszczenia dwa razy dookoła.

SAMSUNG CSC

Podstawą bluzeczki jest prostokąt. U mnie to prostokąt o wymiarach 40×50.

SAMSUNG CSC

Zszyj dłuższy bok prostokąta zostawiając 12 cm na rękaw. Nadaj kształt rękawów i dekoltu nożyczkami. Możesz również, tak jak ja, podciąć przód bluzeczki. Ramiona bluzki zwiąż. Zestaw gotowy:) U mnie przetestowany i splamiony wczoraj:/

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC