SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

image

image

Skąd pomysł na konsolę? Mam wąski, smutny korytarz, któremu przydałaby się lekka ozdoba. Poszukiwania w sklepach meblarskich nie przyniosły rezultatów. Konsole nie są zbyt popularne, a jeśli już pojawiała się jakaś opcja, zdecydowanie nie wpasowywała się w mój domowy budżet. Na bazie, którą mogliście zobaczyć w poprzednim poście, powstał koncept. Pozostało go tylko zrealizować.

Co z szafką? To stary, zamortyzowany, pożółkły mebel z Ikei. Przeleżał w składziku dobre dwa lata. Właściwie to nie wiem jakim cudem ocalał. Bez sentymentu wyrzucam takie rzeczy, tym bardziej, że szafka sama w sobie jest mało funkcjonalna.

Podstawę wykonał dla mnie ślusarz/ kowal. Co prawda zajęło mu to jakieś 3-4 miesiące, ale przemiła aparycja, efekt wykonanej pracy jak i koszt… warte były tego oczekiwania:))

No i jeszcze pomysł na wykończenie. To już zasługa mojej kuzynki, która bywa tu i ówdzie, a w tamtym czasie miała okazję brać udział w kursie stylizacji mebli. To ona szepnęła mi słówko o farbach kredowych. Słyszałam o nich dawno temu, ale posiadając tę ilość hobby, ani myślałam o podejmowaniu kolejnego tematu. Co innego, gdy całą tę wiedzę otrzymujesz na tacy. Do sklepu niedaleko, więc zajrzałam, dobrałam kolory i zabrałam się za malowanie. Już pierwsza warstwa farby zamieniła moją starą szafkę w designerski mebel. No ale od pierwszej warstwy, do ostatecznego wyglądu szafki prowadziła jeszcze długa droga ścierania i malowania. Zerknijcie powyżej. Tam efekty pierwszego, nieumiejętnego przecierania. W końcu na tym polega zabawa z farbami kredowymi. To przetarcia, dobór kolorów i kolejne warstwy, dają ten efekt!

Szafkę malowałam i ścierałam trzy razy. Bardzo zależało mi na tym, żeby wyglądała ładnie, estetycznie, żeby ktoś, spoglądając na nią celował raczej w drogi mebel niż w próbę własnych sił, czyt. niedoróbkę. Ostateczny wygląd uzyskałam po nałożeniu białej farby na białe elementy, przetarciu jej i zawoskowaniu całości. By dodać konsoli charakteru na miarę kare design, wyłożyłam wnętrze szafek czarną naklejką. No to poddaję się Waszej surowej ocenie. Z niecierpliwością czekam na komentarze, a przede wszystkim lajki na zachętę, bo w głowie mam już kolejny mebel:))

SAMSUNG CSC

image

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

image

SAMSUNG CSC