Dzisiaj tutorial z serii tych w stylu… coś zrobić, a się nie narobić. Jak wygląda dzień po nieprzespanej nocy z dwójką niewyspanych, znudzonych dzieci, plus matką, której już kawa nie pomaga? Pewnie dobrze to znacie. Ja mam wrażenie, że mój Mały śpi coraz mniej i chociaż do tej pory wmawiałam sobie, że do wszystkiego można się przyzwyczaić i mnie to już nawet nie rusza, po tej nocy zupełnie opadłam z sił. Na myśl o dniu z ząbkującym maleństwem garnęła mnie tzw. czarna rozpacz.

Na zmęczone, marudzące dzieci jednak sposobów mam kilka. Jeden, który dosyć dobrze się sprawdza (bo pomógł mi przetrwać roczny kryzys dwulatka), to wspólna zabawa w ulubione „coś”. Drugi, to kartonowe pudełko. Gdy ze spiżarnianego regału na głowę spadło mi to pudełko właśnie, wiedziałam, to był znak:D Znak, że mam bałagan w spiżarni, że już nie ogarniam lub znak, że to idealna chwila. Moment, w której miałam już kapitulować, a który sprawił, że dzięki odrobinie fantazji pogrążyliśmy się w pracy nad kolejnym blogowym projektem i popołudnie minęło nam szybko i bardzo przyjemnie.

Zdarzyło mi się kiedyś obszywać kartonowe pudełka, żeby zrobić z nich ozdobne kosze na zabawki. Mierzyłam, wycinałam, zszywałam, a i tak nic do siebie nie pasowało. Mnóstwo pracy,  efekt końcowy taki sobie. Do „obszycia” dzisiejszego pudełka wykorzystałam zalegający na dnie pudła kawałek tkaniny, zszywacz, taśmę dwustronną oraz nożyczki.

SAMSUNG CSC

 

No i tak, aby ułatwić sobie przypinanie tkaniny, obkleiłam pudełko taśmą dwustronną, która podtrzymywała mi tkaninę i bardzo wspomagała jej równe ułożenie.

SAMSUNG CSC

Po obłożeniu zewnętrznej strony pudełka przymocowałam tkaninę zszywaczem, a zbyt długą tkaninę na brzegach skróciłam nożyczkami.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

Obkleiłam dno oraz wewnętrzne brzegi pudełka taśmą. A raczej zrobili to moi pomocnicy! No dobrze, jeden, bo drugi tylko przeszkadzał…

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

Kolej na warstwę wewnętrzno – wierzchnią. Odpowiednio docięty kawałek materiału trzeba rozłożyć równomiernie na dnie i na bokach, tak by materiał ładnie  i równo przylegał.

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

Ok, to chyba najbardziej pracochłonny moment, czyli dopasowywanie i przyszywanie boków.

SAMSUNG CSC

 

Zostawiłam sobie 1,5 cm materiału ponad brzeg pudełka, by móc go zawinąć i przymocować zszywaczem. Krawędź materiału ukryłam pod ozdobną tasiemką.

SAMSUNG CSC

 

Pamiętajcie, żeby ścisnąć zszywki, by nie haczyły.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Uwielbiam pudła i pudełeczka. Nabywam je pod pretekstem utrzymania porządku. Efekt tego taki, że w co drugiej szafce i tak mam bałagan. Szuflady z bluzkami robią za łóżeczka dla lalek, a wszystko, co bardziej dostępne, jest na bieżąco pustoszone przez Małego Ciekawskiego. Wystarczy jedno jego machnięcie ręką, bo rękę ma ciężką! Chociaż ostatnio, będąc u kresu sił, bardzo mocno pracuję nad tym, by Mała nauczyła się zbierać to, co roznosi po domu:). Prawda i tak jest jedna – mama nie ogarnia! Ale pudełeczko ładne mi wyszło.

Jeśli macie jakieś rady, na ząbki, na zabawy z dziećmi, na przetrwanie urlopu macierzyńskiego, na pudełka, wszystkie mile widziane! WYJĄTKOWO…

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC