SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

Miał być miętowy, jest biały:) Wiecie jak to jest, jak matka nagle wychodzi z domu? Gdy ktoś łaskawością swoją zajmie się dziećmi i matka pędzi po wymarzoną miętową farbę do najbliższego sklepu, bo dalej nie może? No i ten sklep najbliższy… a tam, no cóż… wybierać można, ale odcienie bieli:) Koloru miętowego brak. Wena twórcza usprawnia mój proces decyzyjności i po dwóch sekundach stwierdzam, że biały też będzie ok. Usatysfakcjonowana zaledwie na wpół, wracam do domu, by zamalować tę miętę nietrafioną, ohydną, by po niej już śladu nie było. I tak oto powstał biały domek, który miętowym zawsze stać się może. Z resztek przydługawych zasłon takerem tło przytwierdziłam. Ładne, fioletowo – białe. Dodaje domkowi uroku. I tak oto z kilku desek, resztki materiału i odrobiny farby, nowy mebelek nam powstał. Oko cieszy niezmiernie i salon zdobi. Ciekawa jestem reakcji Małej! Mam nadzieję, że i funkcję swą spełni. A funkcja jak już wiadomo: edukacyjno – porządkowa i ułatwiająca przegląd i dostęp do zabawek. Do tej pory większość zabawek leżała w wielkiej skrzyni. Dostęp był w miarę łatwy i szybko można było ją zamknąć:) Niestety większość zabawek ginęła na jej dnie.

Od czego zacząć prace nad regałem? Na początek zakupiłam kilka desek (gotowe deski na półki). Ta ilość okazała się niewystarczająca. Ostatecznie potrzebowałam 7 sztuk deski o długości 1,2m i 3 desek 60 cm, wkrętów, wkrętarki, farby i jeszcze takich kątowników jak na zdjęciu. Dodatkowo warto mieć pod ręką taker lub pineski i spory kawałek ciekawego, kolorowego materiału. Taki regał, służący dzieciom, nie jest zbyt stabilny, więc koniecznie musi zostać przymocowany do ściany. Zbijamy kształt. Potrzebujemy życzliwego sąsiada, wujka, kogoś, kto dotnie nam niektóre deski na wymiar. W planach mam kiedyś podobny mebelek dla chłopca. Może samochodzik, autobus?

Poniżej zdjęcia krok po kroku.

P.s. Nie kupujcie nigdy poniższej farby do drewna. Wypróbowałam już popiel i tę nieszczęsną miętę. Kolory straszne. Ciężko cokolwiek nią pomalować, bo jest bardzo rzadka i kapie z wałka:/

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

IMG_1834

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC