Chwila goni chwilę, czas ucieka, przecieka nam przez palce. Dni mijają, a my biegamy, kręcimy się bezwolnie. Milion obowiązków na co dzień. W tej codziennej gonitwie zapominamy o tym co ważne, co liczy się najbardziej. Gdyby tak móc spojrzeć na miniony dzień, tydzień oczami dziecka. Co ono widzi, co zapamiętuje? Czy koduje we wspomnieniach idealnie posprzątany dom, zapach maminego obiadku, biegającą, wiecznie zajętą mamę? Czy dajemy mu szansę na to, by dostrzegło miłość naszą, roześmiane spojrzenie? Czy to dziecko moje ma dzisiaj jakieś wspomnienie wspólnej beztroskiej zabawy? Błogiego spędzania ze mną czasu? Spaceru w pełnym słońcu? Czy wciąż widzi mnie tylko w ruchu, uciekającą, mówiącą magiczne”za chwilę” które nigdy się nie spełnia i tym podobne „nie mam teraz czasu”, „muszę jeszcze tylko zrobić to to i to i wtedy usiądziemy razem”, „obiecuję, przeczytam Ci tę bajkę”.

Święta to właśnie ten czas, który najczęściej skłania nas do refleksji. To moment, w którym chwil na zastanowienie mamy trochę więcej. My spędzamy je razem z dziećmi, nie z obowiązkami, tylko z dziećmi. Odpoczywamy, bawimy się, rozmawiamy. Uśmiech na ich twarzach, to doskonały dowód na to, co bardziej  popłaca. To oczywiste, że w nowym roku tego czasu więcej nie będzie, nie sprawię nagle, że pewne obowiązki znikną, ale myślę, że to dobra okazja do tego, żeby rozliczyć się ze swoim sumieniem. Rodzina jest ważna i warto o nią dbać. Choć kocham przecież bezinteresownie, to mam jak każda matka cichą nadzieję, że ten poświęcony na zabawę i rozmowę z dzieckiem czas zaprocentuje. Może dzięki temu i one kiedyś znajdą chwilę na to, by porozmawiać ze mną, opowiedzieć. Drogie dzieci to nic zobowiązującego, ale dobrze jest wiedzieć co Wam w duszy gra.

No i tak oddając się tej świątecznej sielance i ja mam mocne postanowienie poprawy. Jako że do końca urlopu macierzyńskiego już tylko cztery miesiące, mam zamiar wycisnąć z tego pozostałego nam czasu ile się tylko da!

A Wy Matki Polki? Wracacie do pracy?

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC