U mnie dzisiaj wiosna pełną parą. A jak wiosna, to i wiosenne porządki w domu i w życiu. Dobrze robią na trawione zimowym przesileniem samopoczucie. Odświeżają powietrze, wietrzą głowę. Z tego tytułu lekki wpis o tym jak wykorzystać resztki tkanin.

Te resztki śnią mi się po nocach. Wyrzucić szkoda, wiadomo:D ale walają się już po całym domu. Wypadają z szafek (a mąż myśli, że to kolejny zakup…). Resztki nie do ogarnięcia przy tej ilości tkanin. Mimo szczerych chęci, segregowania, obcinania tych na nic niepotrzebnych końcówek, mam ich całe mnóstwo. Dlatego od jakiegoś czasu mam nowe postanowienie. Kroję do końca! Z resztek materiału będę kroić maskotki, czapki, a resztę resztki WYRZUCAM! I nie ma przebacz:).

Moje postanowienie o niekupowaniu tkanin nie wytrzymało próby najbliższego facebookowego posta sprzedażowego. No więc mając ostatnio trochę więcej czasu i zapału, wykorzystując między innymi moce przerobowe taty i babci;)… przerobiłam trzy motki sznurka bawełnianego, trzy motki wełnianej włóczki, resztki minky, dzianiny i pięknej bawełny na stertę pluszaków, poduszkę i kilka przydatnych części garderoby:) To, że rzeczy powstały z resztek, absolutnie nie ujmuje im uroku. Wręcz przeciwnie. Wyglądają na zaplanowane, zamierzone. Prezentują się fajnie. Resztki, to jeden z powodów, dla którego chciałabym zaznajomić się z PATCHWORKIEM. Nie mogę się jednak zmobilizować do przyswojenia sobie technik patchworkowego szycia. Odstrasza mnie precyzja, z jaką wycinane są elementy i brak odpowiedniego sprzętu.

Swoich sił próbowałam na poduszce i choć pracy i starań włożyłam w nią mnóstwo, to i tak elementy nie są idealnie równe.

Co Wy robicie z resztkami tkanin?

Wczoraj amelietilde.pl zostało zhakowane:D:D Aż mi się miło zrobiło, że ktoś zadał sobie tyle trudu;)

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

IMG_2138

 

SAMSUNG CSC

 

FullSizeRender (92)

 

FullSizeRender (93)

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC