SAMSUNG CSC

Zawitała złota Polska jesień. Oczyma wyobraźni już widzę te długie jesienne wieczory spędzane w domu, gdy za oknem słota. Uwielbiam dźwięk uderzających o szybę kropli deszczu, zwłaszcza, gdy nie muszę nigdzie wychodzić. Mogę zasiąść w ciszy z książką i ciepłą herbatą na sofie. Oczywiście, że z kocykiem na nogach…wsłuchiwać się w ten lekki szum.

To wersja dla singla:)

Z dwójką małych dzieci może i nie usłyszę szumu, ani nawet nie zdążę zaparzyć sobie herbaty, a już na pewno nie usiądę w ciszy na sofie. Mogę za to robić mnóstwo fajnych rzeczy.

Jesień urzeka mnie swoimi kolorami, rozmaitością barw. Gdy tylko zaczniemy się rozglądać, zwykły jesienny spacer zamienia się w pasjonującą lekcję przyrody. Co krok znajdujemy piękne liście, orzechy, żołędzie, spotykamy wiewiórki, nawet piękny dudek odwiedził nasz ogród. Jesiennych łupów mamy już mnóstwo, czekają na wenę…

Moja córka (jak na każdą prawie trzylatkę przystało) jest małą artystką. Uwielbia kolorowanki, wyklejanki, wycinanki każdego rodzaju. Zajęcia plastyczne są więc u nas na porządku dziennym. To świetny sposób na nudę i ten deszcz nad którym rozpływałam się wcześniej, a który u dzieci jest źródłem rozdrażnienia i senności. Oprócz tego każda z tych banalnych czynności potrafi działać cuda. Rozwija zdolności manualne u dzieci, bardzo pomocne np. w nauce pisania. Jeśli w ten przyjemny sposób mogę wesprzeć rozwój dziecka, to czemu nie? A co z wyobraźnią, nauką kolorów, kształtów, rodzajów drzew i tą dumą po wykonaniu zadania? Czynność bardzo prosta, wymagająca kawałka papieru, nożyczek i taśmy. A efekt?

U nas widzicie dekorację wyciętą z kolorowego papieru i przyklejoną do szyby za pomocą przeznaczonej do tego plasteliny. Zdjęcia nie są najlepszej jakości, nie oddają też w pełni uroku tej kuchennej dekoracji, ale zapewniam, że jest co podziwiać. Zatem nożyczki w ruch i do dzieła.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC