Cieżko uwierzyć, że to zdjęcia sprzed tygodnia, że piękne lato już za nami. Mniejsza o to, ja dziwię się prawdę mówiąc z całkiem innego powodu. I jesieni nic do tego, choć spadła na mnie znienacka i przyniosła potworne bóle głowy. Ciężko mi uwierzyć w moje blogowe statystyki. Wciąż dołączają do naszego grona nowe osoby. To chyba znak, że chcecie mnie oglądać:) Dla mnie to ogromna motywacja! Dlatego deklaruję tu i teraz, że nie będę zwalniać tempa. Przed nami podsumowanie rocznego blogowania, konkurs, metamorfoza przedpokoju, zdobienie lustra, kolejna sukienka, bluza dresowa i wiele innych. Także nie opuszczajcie mnie, bądźcie ze mną. Być może uda mi się przemycić dla Was trochę motywacji do działannia oraz ciepłych promieni słońca!

Pisałam ostatnio co nieco o tym, jaką księżniczką jest moja córka. Błyszcząca, różowo – różowa balerina, to podstawa. Ta co prawda nadaje się tylko na specjalne okazje, ale chcąc uniknąć porannych awantur, będę musiała chyba zasiąść przed maszyną i zabrać się za podobne – dresowe. Tę sukienkę  uszyłam z różowego żakardu, zdobionego złotą nitką. Mocnym akcentem stała się amarantowa, jedwabna wstążka, która powstała z resztek mojej sukienki. W ten sposób tworzyłyśmy z córką całkiem zgrany zestaw:)

Sukienka robiona na oko, to znaczy jak? Górę odrysowałam od wykroju dziewczęcej bluzki i skróciłam, pobierając miarę z córki. Co do dołu… bazując na długości i szerokości innej sukienki, wycięłam prostokąt, pomarszczyłam go odpowiednio gęsto i voila!

Dla dociekliwych, sukienka ma zamek kryty, oraz rękawy i dekolt z obłożeniem, czyli full wypas:) Jak widać szycie z wykrojów uczy. Z biegiem czasu nauczyłam się wycinać wszystkie te obłożenia sama. Poniżej znajdziecie też szczegółowe zdjęcia dołu, marszczenia w pasie i obłożeń. Dół zakończyłam overlockiem i podwinęłam. Dokupiłam do mojego overlocka stopkę do wszywania gumki. Zbliżenie poniżej. Jeśli bylibyście zainteresowani tutorialem dotyczącym montwania stopki do wszywania gumki i wszywania tejże gumki, chętnie go dla Was stworze. Czekam na info w komentarzach! Trzymajcie się ciepło:)

image

 

SAMSUNG CSC

 

image

 

image

 

SAMSUNG CSC

 

image

image

image

image

image

image

 

SAMSUNG CSC