Dokładam starań, żeby dostarczać moim dzieciom wrażeń. Mimo to wiem, że, o ile małemu do pełni szczęścia ja sama zupełnie wystarczam, to mała ma już dość wygórowane potrzeby. Zwłaszcza, jeśli chodzi o potrzebę obcowania z innymi dziećmi. Bywa, że jej się nudzi. Nudzi jej się tym bardziej, że po przeprowadzce do nowego miejsca zamieszkania, znajomych brak. Nie spotykamy już dobrych koleżanek zupełnie przypadkiem, idąc na spacer lub do sklepu. Skończyły się całodzienne gonitwy plenerowe w towarzystwie innych dzieci. Jeździmy wiec do Likekonika. Trochę nas te eskapady odrywają od domowej monotonii.

Po raz pierwszy wybrałam się tutaj z moim całkiem jeszcze małym bobasem numer dwa. Poszliśmy sobie do kawiarnii. Mają tutaj bardzo fajny, duży, wydzielony plac zabaw z mnóstwem zabawek dla dzieci w każdym wieku i z tym, co małe księżniczki lubią najbardziej, czyli zamkiem:). To baaardzo przyjemne miejsce w samym centrum Krakowa, bo mieści się na placu Wszystkich Świętych w Pawilonie Wyspiańskiego, czyli niemal na rynku. Jak na dość duże miasto, to paradoksalnie chyba jedno z nielicznych miejsc przeznaczonych wyłącznie dla dzieci, z zaangażowaniem prowadzące cały przekrój zajęć dla naszych pociech.

Kiedyś już wspominałam tutaj o nie do końca trafionych zajęciach muzycznych. To znaczy były one kolorowe, pełne pięknych dźwięków, idealne dla naszego maluszka, ale juz trochę nudne dla starszej. Myśle, ze tutaj zaważyło niedopasowanie wiekowe, bo jednak bardzo cieżko skomponować zajęcia w ten sposób, by podobały sie półrocznemu dziecku i trzylatkowi. Zajęcia smok wawelski, to idealne zajęcia przedszkolne, kumulujące w sobie wszystkie typy aktywności przedszkolnej, zajęcia ruchowe, muzyczne, plastyczne i wiele więcej. Te dwie godziny zajęć wypełnione są po brzegi, a dla mam to czas odpoczynku. Może nie koniecznie w moim przypadku, bo ja w tym czasie zajmuję się młodszym, ale pozostałe mamy mogą odetchnąć, oddać się czytaniu lub pracy. Mogą porozmawiać z innymi kobietami, skosztować przy tym kawy lub pysznego domowego ciasta. Uważam, że to fajny sposób spędzania czasu. Dzieci, które nie chodzą jeszcze do przedszkola, mogą małymi krokami wdrażać się w życie przedszkolne.

Miejsce miłe dla oka, bo urządzone z pomysłem i ze smakiem! Bardzo lubię od czasu do czasu wyjść z dziećmi z domu i przyznam, że brakuje mi takich miejsc głównie zimą, gdy nikt raczej nie ma ochoty na zimnym placu zabaw wdychać smogowego Krakowskiego powietrza. O wiele lepiej jest zamknąć się w przytulnej kawiarni.

Może są w okolicy jakieś miejsca, o których my nie mamy pojęcia? Znacie? Polecacie?

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAM_7289 2

SAM_7292 2

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

FullSizeRender (81)

 

FullSizeRender (82)

 

FullSizeRender (83)

 

FullSizeRender (84)

 

FullSizeRender (85)

 

FullSizeRender (86)

 

FullSizeRender (87)

 

FullSizeRender (88)