Pasja zrodzona z matczynej potrzeby serca…

Powoli dociera do mnie to, że decyzja o założeniu bloga nieodwracalnie odmieniła moje życie. Dotychczasowe hobby, szydełkowanie na boku, szycie z doskoku i robienie innych dziwnych rzeczy, przerodziło się w ogromną pasję. Blogowanie pomogło mi w ustaleniu pewnych faktów. Tak, rękodzieło wszelkiego rodzaju jest czymś, co chcę robić, co uwielbiam. Nie, nie jest to chwilowa zajawka, uleganie modzie czy przejściowy kaprys. Obok uzależnienia od materiałów, włóczek, sznurków;), które oczywiście ma swoje ogromne plusy (i minusy na koncie), zyskuję coś, co napędza mnie do działania i sprawia, że jestem naładowana pozytywną energią. W głowie kotłują się pomysły, a stężenie endorfiny wzrasta do tego stopnia, że mam wrażenie, że lewituję. Wszystko sprowadza się do szycia i dziergania, do handmade’u. Nie będzie przesadą jeśli powiem, że odkryłam swoje życiowe powołanie.

Spoglądam na ten kombinezon z sentymentem, bo jest on dla mnie symbolem przejścia na wyższy poziom wtajemniczenia. Wyższy poziom moich szyciowych zmagań:) Nie raz i nie dwa, to co uszyłam, nie nadawało się do ubrania. Ten kombinezon jest na ten moment ukoronowaniem mojej pasji.

Macierzyństwo, to bardzo czasochłonne zajęcie. Przyznam rację każdej kobiecie, która powie, że nie ma czasu na nic. Doskonale to rozumiem. Ale… warto, byś zatrzymała skrawek tego życia tylko dla siebie. To zaprocentuje. Bo życie z pasją daje szczęście. Ja wiem, czego chcę. Mam swój cel, do którego będę dążyć, swój mały maleńki świat, w którym mogę się schować, zatracić się, odpocząć, oddać bez reszty… odskocznię od macierzyństwa, tego bardzo wymagającego etapu życia na którym się znajduję.

Nie mając nad sobą żadnej presji, ciężko byłoby mi zmobilizować się do szycia/ szydełkowania kilku rzeczy w tygodniu. Po dniu przepełnionym pracą, wieczorami bliżej mi było do kanapy i serialu, niż do maszyny czy szydełka. Gdyby nie blog, pewnie na tej sofie wymyślałabym projekty, które nigdy nie doczekałyby się realizacji.

A ten kombinezon uszyłam, oddając się pasji w domowym zaciszu (nie daj się zwieść, nie ma czegoś takiego jak domowe zacisze z dwójką dzieci. Przed dziećmi się nie ukryjesz;) to po prostu ładnie mi brzmiało), na facebookowy konkurs!

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC